5 powodów, dla których warto zbudować system monitorowania zdrowia szpitala

Poznaj naszą ofertę na aparaturę medyczną - przeanalizuj nasze ceny.

5 powodów, dla których warto zbudować system monitorowania zdrowia szpitala
Powody, dla których warto zbudować system monitorowania zdrowia szpitala
System monitorowania stanu zdrowia zapewnia wiele możliwości zmiany tradycyjnego postępowania z pacjentami. Ponadto rozwiązanie to obniża koszty opieki zdrowotnej i pomaga szpitalowi usprawnić proces leczenia oraz zapewnia zdalny system monitorowania stanu zdrowia.
SZYBKA NAWIGACJA
Statystyki chorób przewlekłych, które pomogą lekarzom przemyśleć podejście medyczne
Co to jest system monitorowania stanu zdrowia?
Dlaczego technologia jest ważna w monitorowaniu zdrowia ludzi?
5 powodów, dla których warto zbudować HMS
Bezpieczeństwo danych jest głównym problemem
Przed wiekami ludzie umierali głównie z powodu wojen, epidemii, niskiego poziomu życia i podobnego niskiego poziomu opieki medycznej. Czasy się jednak zmieniły i obecnie głównym zagrożeniem dla długowieczności są choroby przewlekłe. Rozwój technologii nie jest głównym powodem wydłużania życia, chociaż pomógł. Ale technologia nie jest magiczną pigułką na choroby przewlekłe.

Jednak rozwój technologiczny może znacznie ułatwić opiekę zdrowotną pacjentów i pracę lekarzy. Klasycznym przykładem zastosowania nowoczesnych technologii w szpitalu jest system monitorowania zdrowia (HMS). W tym artykule omówimy, jak to działa i dlaczego warto pomyśleć o opracowaniu tych innowacji dla swojej placówki medycznej.

STATYSTYKI CHORÓB PRZEWLEKŁYCH, KTÓRE POMOGĄ LEKARZOM PRZEMYŚLEĆ PODEJŚCIE MEDYCZNE
40% populacji amerykańskiej cierpi na przewlekłą chorobę.
7 na 10 zgonów w Ameryce ma miejsce z powodu chorób przewlekłych.
46% wszystkich chorób leczonych przez współczesnych lekarzy to choroby przewlekłe.
Trzy najważniejsze choroby przewlekłe naszych czasów to problemy sercowo-naczyniowe, a także choroby związane ze spożywaniem alkoholu i nikotyny.
Nowoczesne technologie są wystarczająco potężne, aby pomóc lekarzom i pacjentom w ułatwieniu opieki medycznej w zakresie leczenia i monitorowania chorób przewlekłych. Oto jak to działa.

CO TO JEST SYSTEM MONITOROWANIA STANU ZDROWIA?
Zdrowie system monitoringu (HMS) to wyrafinowana technologia i alternatywa dla tradycyjnego postępowania z pacjentami i ich zdrowie. Składa się z nadającego się do noszenia urządzenia bezprzewodowego, takiego jak bransoletka z czujnikami, które są sparowane z aplikacją dla lekarza, aby uzyskać dostęp do informacji medycznych.

JAK DZIAŁA ZDALNY MONITORING?
W praktyce system monitoringu medycznego działa według złożonych algorytmów, które wyjaśniliśmy powyżej. Technicznie rzecz biorąc, system monitorowania stanu ma cztery warstwy:

Warstwa wrażliwa: ta warstwa jest odpowiedzialna za odczytywanie informacji o pacjencie. Przykładowo można go zaprogramować w taki sposób, aby lekarz mógł śledzić położenie geograficzne pacjenta (ważne dla pacjentów z amnezją), a także ciśnienie krwi i poziom cukru.
Warstwa sieciowa: Po otrzymaniu informacji od pacjenta konieczne jest ich przeniesienie. Tutaj do gry wkracza warstwa sieciowa. Ta część odpowiada za szybkie przesyłanie danych z urządzenia na pacjenta do lekarza.
Warstwa przetwarzania danych: na tym etapie następuje analiza informacji. System może szybko wyciągnąć wniosek o stanie pacjenta, ponieważ jest zasilany przez sztuczną inteligencję i szybko powiadomić lekarza, jeśli pacjent potrzebuje natychmiastowej pomocy. Co więcej, dzięki sztucznej inteligencji wbudowanej w HMS można przewidywać, że stan pacjenta może się pogorszyć, nawet jeśli wszystko wydaje się normalne.
Warstwa aplikacji: po przetworzeniu danych lekarz otrzymuje komunikat w aplikacji zainstalowanej na jego smartfonie, tablecie lub komputerze. Mając świadomość wszystkiego, co dzieje się z pacjentem, lekarz może podjąć świadomą decyzję o dalszym leczeniu, zezwalając pacjentowi na powrót do domu lub w razie potrzeby zmienić sposób leczenia. Co więcej, najbardziej zaawansowany system monitorowania stanu zdrowia może być oparty na głębokim uczeniu maszynowym, dzięki czemu lekarz może również otrzymywać oparte na sztucznej inteligencji sugestie dotyczące diagnozy i działań, jakie należy podjąć.
DLACZEGO TECHNOLOGIA JEST WAŻNA W MONITOROWANIU ZDROWIA LUDZI?
Rzeczywistość współczesnej medycyny jest taka, że ​​jest o wiele więcej pacjentów niż lekarzy, którzy mogą im pomóc. Niedawna pandemia dowiodła, że ​​świat nie jest gotowy na tego typu sytuacje awaryjne i że istnieje globalne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych lekarzy. Technologia może wspierać dostępny personel medyczny i odciążać.

Jeśli chodzi o monitorowanie zdrowia, istnieją dwa główne sposoby, dzięki którym technologia może zwiększyć skuteczność lekarzy.

Dzięki HMS nie ma potrzeby ręcznego przetwarzania dużej ilości danych. System oparty na sztucznej inteligencji wysyła alarm, jeśli wskaźniki pacjenta zaczną się pogarszać lub jeśli istnieje przewidywane zagrożenie, że sytuacja stanie się niebezpieczna. Z pomocą systemów HMS lekarze mogą zaoszczędzić czas i wysiłek.

Oprogramowanie do monitorowania zdrowia może również zwolnić więcej łóżek w szpitalach, które mogą być zajęte przez pacjentów potrzebujących pilnej pomocy. Po przeanalizowaniu wskaźników zdrowia za pomocą sztucznej inteligencji system może zasugerować, że dany pacjent może zostać wypisany ze szpitala i wyzdrowieć w domu podczas zdalnej konsultacji medycznej. Pozwala to lekarzom skupić się na ludziach, których życie jest w niebezpieczeństwie.

HMS może również pomóc pacjentom wrócić do zdrowia po operacji lub zawale serca, pozostając w domu i w kontakcie z lekarzem.

Przeczytaj nasz ebook:  Kompletny przewodnik po zarządzaniu ryzykiem w tworzeniu oprogramowania

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZBUDOWAĆ HMS
Oto główne zalety systemu monitorowania stanu zdrowia i ważne powody, dla których warto go opracować dla swojego szpitala.

Systemy monitorowania stanu zdrowia w czasie rzeczywistym wykorzystujące IoT mogą pomóc lekarzom w określaniu priorytetów pacjentów i zapewnić pilną opiekę tym, którzy są w największym niebezpieczeństwie, ratując w ten sposób życie.
Bardziej kompetentne zarządzanie pacjentami może pomóc w mądrzejszym wykorzystaniu zasobów szpitala i zaoszczędzeniu pieniędzy.
System jest łatwy w obsłudze dla pacjentów i lekarzy.
System zdalnego monitorowania zdrowia jest szczególnie przydatny do monitorowania pacjentów z chorobami przewlekłymi. Większość chorób przewlekłych jest nieuleczalna, dlatego konieczne jest monitorowanie stanu pacjenta w domu i szybkie reagowanie w przypadku pogorszenia się wskaźników zdrowotnych.
HMS jest wygodny i przenośny, dzięki czemu lekarze mogą bardzo wygodnie zarządzać pacjentami z jednej aplikacji, a pacjenci mogą również bardzo łatwo monitorować swój stan zdrowia, nosząc lekkie urządzenie, takie jak bransoletka.
BEZPIECZEŃSTWO DANYCH JEST GŁÓWNYM PROBLEMEM
Dane medyczne to jeden z najdroższych rodzajów informacji dostępnych na czarnym rynku. Uzyskanie ich kosztuje nawet więcej niż osobiste informacje finansowe. Hakerzy i oszuści mogą sprzedawać dane medyczne w celu zdobycia narkotyków lub szantażu. Dlatego kwestia bezpieczeństwa danych jest najważniejsza, jeśli chodzi o rozwój systemu monitorowania zdrowia.

Obecnie najbezpieczniejszym sposobem ochrony danych medycznych jest wykorzystanie technologii blockchain. Blockchain, Internet rzeczy (IoT) i sztuczna inteligencja tworzą najsilniejszą możliwą kombinację, z blockchainem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo danych, IoT do szybkiego przesyłania danych z urządzeń do noszenia oraz sztuczną inteligencją do dokładnej analizy danych i analiz predykcyjnych.

WNIOSEK
Taka innowacja nie jest tania. Można jednak znaleźć niedrogi sposób na zaplanowanie budżetu na rozwój projektu systemu monitorowania kondycji. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest skontaktowanie się ze sprzedawcą, który ma już doświadczenie w projektach medycznych i może znaleźć sposoby na opracowanie tylko tych funkcji, które są niezbędne w Twojej praktyce medycznej lub firmie.

http://www.euro-medical.pl/lozka-szpitalne
http://www.euro-medical.pl/szafki-przylozkowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-do-przewozenia-chorych
http://www.euro-medical.pl/fotele-ginekologiczne
http://www.euro-medical.pl/lozka-porodowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-medyczne
http://www.euro-medical.pl/stoly-operacyjne
http://www.euro-medical.pl/lampy-operacyjne

Czytaj więcej »

Aparatura Medyczna

Zapraszamy - atrakcyjne ceny.

Czytaj więcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.